Je bekijkt de reis:Kara Creek ranchvakantie, VS

Boek direct

Wat ga je doen

Dit is de perfecte ranchvakantie voor ruiters die van actie houden. Op de Kara Creek ranch help je de cowboys in hun werk met meer dan 2000 koeien. In mei en juni worden de koeien bij elkaar gedreven zodat de kalfjes gebrandmerkt en gevaccineerd kunnen worden. Dit is heel bijzonder om mee te maken! Daarnaast help je mee om kuddes te verweiden.

In september en oktober help je mee om de koeien van de zomerweides terug naar de ranch te drijven. Een deel van het vee wordt verkocht dus je leert ook om koeien te 'sorteren'. Een authentieke cowboyvakantie! In de zomer is het rustiger op de ranch, ook minder ervaren ruiters of gezinnen zijn dan welkom om buitenritten te maken. Je kunt hier ook wandelen, fietsen, vissen of kajakken. Natuurlijk geniet je van stevige maaltijden en slaap je na een lange dag in het zadel in een comfortabel bed.

Kara Creek ranchvakantie, VS

  • Veel koeienwerk
  • Bijzondere omgeving
  • Heerlijk eten
  • Authentieke ranch
Inbegrepen: accommodatie, alle maaltijden op de ranch vanaf het diner op dag 1 t/m het ontbijt op dag 8, water, koffie, thee, limonade, frisdrank, paardrijden volgens programma, Engelstalige begeleiding.
Niet inbegrepen: vlucht, transfer, alcoholische drankjes, visum, fooien.
Vanaf:
€ 2080,-
-- 10% korting voor ruiters die deze paardrijvakantie voor de 2e keer boeken. --
Stel je reis samen Stel een vraag

Het programma

Koeienweken

Kara Creek ranch is een authentieke, ‘working ranch’ waar Angus koeien worden gefokt. De eigenaar van de ranch heeft verschillende stukken land, zowel rondom het ranchhuis als op andere plekken in Wyoming en South Dakota. De activiteiten op de ranch verschillen per seizoen. In mei en juni en september en oktober is er veel koeienwerk te doen. In het voorjaar help je de cowboys met het brandmerken van de kalfjes. In het najaar worden de koeien van de zomerweides naar de winterweides gedreven. In deze periodes ervaar je hoe het is om als cowboy te leven! Meestal start de dag rond 8 uur met het ontbijt. Daarna zadel je je paard en ga je met de cowboys op pad. Afhankelijk van het werk dat nodig is, vertrek je vanaf de ranch of ga je met de trailer ergens naartoe.

In mei en juni is de belangrijkste activiteit op de ranch het brandmerken van de kalveren die in de wintermaanden geboren zijn. Deze oude traditie is een gelegenheid voor ranches uit de buurt om bij elkaar te komen en het nieuwe seizoen te vieren. Samen met de cowboys haal je de koeien en hun kalfjes op uit de weides. Daarna moeten de kalfjes van de koeien gescheiden worden en worden ze één voor één uit de kudde gehaald om gebrandmerkt, geoormerkt en gevaccineerd te worden. De gasten mogen meehelpen met het oormerken, vaccineren en soms ook het scheiden van de koeien. In deze periode is er iedere week in ieder geval één dag waarop gebrandmerkt wordt, soms twee. De rest van de tijd help je mee om omheiningen te checken, koeien te verweiden en maak je buitenritten.

In september en oktober moet het vee opgehaald worden uit de zomerweides. De koeien hebben de hele zomer in groene weides gegraasd en samen met de cowboys drijf je ze bij elkaar. Je brengt ze naar weides dichterbij de ranch waar ze in de winter grazen. Omdat de eigenaar van de ranch zoveel land heeft ga je ook regelmatig met de trailer ergens heen en worden sommige kuddes met de trailer verplaatst, je drijft ze dan in een paddock. Een deel van het vee wordt verkocht dus je helpt ook mee om de koeien van elkaar te scheiden. Dit wordt allemaal nog te paard gedaan! Je brengt lange dagen in het zadel door om de koeien te verplaatsen en te sorteren. De rijtijd per dag is ongeveer 5-8 uur. Soms ben je de hele dag onderweg en stop je onderweg voor een picknicklunch in plaats van terug te keren naar de ranch. Het fijne najaarsweer maakt dit ook een hele fijne tijd om op de ranch te zijn!

Zomerprogramma

In juli en augustus is het zomer op de ranch! De koeien grazen in de zomerweides en de cowboys rijden er alleen af en toe heen om te kijken of alles goed gaat. Verder is het rustig maar je hoeft je zeker niet te vervelen. Iedere dag ga je twee of drie uur rijden. Soms worden er ook langere ritten gepland, afhankelijk van het weer en de wensen van de gasten. Ervaren ruiters kunnen meehelpen met het koeienwerk als dat nodig is, bijvoorbeeld om het vee naar een andere wei te brengen. Om de hogere temperaturen te vermeiden ga je in de ochtend of namiddag rijden. Daarnaast kun je op het grote terrein van de ranch ook prachtig wandelen, kajakken, vissen of fietsen. Als je een huurauto hebt kun je de omgeving van de ranch verkennen.

* Dit is een voorbeeldprogramma. Het beschreven paardrijprogramma zal waar nodig worden aangepast aan de actuele (weers)omstandigheden en het niveau van de groep. Het tempo is afhankelijk van de omstandigheden en wordt bepaald door de gids.

De paarden

Tijdens je ruiterreis rijd je op Quarter Horses, Paint horses en kruisingen van deze rassen. De paarden zijn goed getraind en gewend aan het ruige terrein. Ze hebben veel ervaring met het werken met koeien. Je rijdt met een comfortabel westernzadel aan een lange teugel. Je hoeft geen westernrijervaring te hebben, er wordt kort uitgelegd hoe je moet sturen en stoppen. Verder worden er weinig aanwijzingen gegeven tijdens het rijden.

Het tempo is afhankelijk van het terrein en het koeienwerk dat je aan het doen bent. Er wordt hoofdzakelijk gestapt maar soms draaf je om de koeien bij elkaar te houden en als het terrein vlak is houden de cowboys ook wel van een wedstrijdje. Overgangen worden niet aangekondigd. Je hoeft niet achter elkaar te rijden maar mag naast elkaar rijden en inhalen.

De paarden worden iedere ochtend door de cowboys opgehaald en klaargezet zodat je kunt poetsen. Je zadelt zelf je paard op voor de rit. In principe rijd je de hele week hetzelfde paard, als je geen klik hebt met een paard dan kun je natuurlijk altijd wisselen. Je hebt een vast zadel. Er zijn een aantal zadeltassen te leen maar als je zeker wilt weten dat je een zadeltas kunt gebruiken kun je het beste je eigen westernzadeltas meenemen. Tijdens de pauzes worden de paarden niet afgezadeld, ze worden soms aan de teugels vastgebonden.

Accommodatie

In het ranchhuis zijn vier ruime, comfortabele slaapkamers met twee gedeelde badkamers. De kamers hebben twee losse bedden of een tweepersoonsbed en zijn in westernstijl ingericht. In het huis is daarnaast een gemeenschappelijke woonkamer waar je kunt ontspannen na de ritten en een grote tafel waar je samen met de andere ruiters eet.

Daarnaast zijn er houten huisjes op een paar minuten lopen van het ranchhuis. De huisjes hebben een eigen badkamer en één of twee slaapkamers met één- of tweepersoonsbedden. Sommige huisjes hebben ook een klein keukentje en een veranda om buiten te zitten. Je kijkt uit over de weide van de paarden. Na de ritten kun je ontspannen in de saloon met een drankje of oefenen met lasso werpen in de tuin.

De maaltijden zijn in buffetvorm, je kunt zelf opscheppen. Het ontbijt is typisch Amerikaans en bestaat uit spek, ei, toast en fruit met bijvoorbeeld pannenkoeken of kaneelbroodjes erbij. Afhankelijk van de planning van de dag lunch je op de ranch met een warme maaltijd of stop je voor een picknick onderweg met broodjes, koekjes, chips, fruit en drankjes. Het diner bestaat uit een hoofdgerecht zoals steakf of burgers met aardappelen, rijst of pasta, groente en salade. Daarna volgt natuurlijk een toetje! Vegetariërs zijn welkom en er kan rekening gehouden worden met dieetwensen.

Praktische informatie

Groepsgrootte: maximaal 25 ruiters, gemiddeld 15-20 ruiters. Omdat ruiters iedere dag kunnen aankomen en vertrekken varieert de groepssamenstelling per dag. Soms rijd je met de hele groep, soms wordt de groep ook gesplitst.

Gewichtslimiet: 110 kg.

Dichtstbijzijnde vliegveld: Rapid City, SD of Gillette, WY.

Let op: we kunnen een transfer voor je boeken van en naar Rapid City, South Dakota of Gillette, Wyoming. Je kunt bij het vliegveld opgehaald worden of eventueel ook bij je hotel als je al eerder in de stad aankomt. Er zijn geen vaste tijden voor de transfer maar we raden aan om in de ochtend of middag aan te komen en in de middag of avond te vertrekken.

Inchecken: vanaf 15 uur.
Uitchecken: tot 10 uur.

Leeftijd: de koeienweken zijn geschikt voor ruiters vanaf 18 jaar. Voor het zomerprogramma zijn kinderen vanaf 6 jaar en ouder welkom, onder begeleiding van een volwassene.

Niveau: de koeienweken zijn geschikt voor gevorderde en vergevorderde ruiters. Je moet kunnen galopperen en lange dagen in het zadel vol kunnen houden. Voor het zomerprogramma zijn ruiters van ieder niveau welkom.

Goed om te weten: tijdens de koeienweken ga je met de cowboys op pad. Wat je gaat doen hangt af van het koeienwerk dat nodig is. De rijtijd varieert en de plannen veranderen nogal eens gedurende de dag, het helpt dus als je flexibel bent. De cowboys zijn ‘hands-off’, ze verwachten dat je mee rijdt maar je hoeft niet in een rijtje achter elkaar te rijden en ze geven weinig opmerkingen tijdens het rijden.

Leuk: de saloon is iedere dag open van 16-21 uur. Een aantal avonden per week is er live muziek. Daarnaast worden er andere activiteiten georganiseerd zoals karaoke avonden of geiten lasso wedstrijden. Er is ook een souvenir winkeltje waar je bijvoorbeeld shirts, mokken, hoeden en meer kunt kopen. Er is een machine om cash te pinnen.

Bagage: een cap is niet verplicht. Als je een cap wilt dragen moet je die zelf meenemen, er zijn geen caps te leen.

Handig: je kunt zelf kleding wassen op de ranch.

Bezienswaardigheden: zomers is er naast de ritten en activiteiten op de ranch ook genoeg te doen in de omgeving. Devils Tower, het eerste nationale monument van de VS, is vlakbij. Daarnaast zijn er andere nationale parken waar je kunt wandelen, vissen of varen. In Sundance, het dichtsbijzijnde dorp, is een museum over de geschiedenis van het gebied. Er is ook een authentieke winkel uit 1896 en een archeologische vindplaats.

Wat is jouw droomreis?

Er zijn veel verschillende paardrijvakanties, kijk snel welke het beste bij jou past!

Ontdek onze bestemmingen
Centaur Trails
Menu