Wat ga je doen
Midden in de Okavango Delta vind je het prachtige Macatoo. Het luxe bush kamp is de perfecte uitvalsbasis voor prachtige ritten door de delta. Je galoppeert door het water naast giraffes en zebra's, gaat op zoek naar olifanten en leeuwen en bewondert de grote groepen buffels die de delta oversteken. Dit is één van de beste safarilocaties in Afrika!Na de ritten kun je ontspannen bij het zwembad waar apen langskomen om te drinken. 's Avonds maak je ontspannen ritten en stop je op de mooiste locaties in de bush voor een drankje bij zonsondergang. De natuur is hier echt adembenemend! Ook voor niet-ruiters is er genoeg te doen: van boottochtjes tot jeep safari's.
Macatoo Safari Botswana
- Safari te paard, Standplaats
- Gevorderd, Vergevorderd
- Luxe tent
- 4-6 uur rijden per dag
- 8 dagen/8 rijdagen
- Geschikt voor kinderen, Geschikt voor niet-ruiters
- Luxe kamp
- Big 5 gebied
- Geschikt voor niet-ruiters
- Bijzondere locatie
€ 5330,-
Het programma
Dag 1 – Het is zover!
Na aankomst op het vliegveld in Maun word je opgewacht door een medewerker van Macatoo en naar het vliegtuigje gebracht dat je naar het kamp zal brengen. De vlucht duurt zo’n 30 minuten en je hebt een prachtig uitzicht over de delta onderweg. Vervolgens wordt je met een jeep of boot naar het kamp gebracht (afhankelijk van het seizoen). Je maakt kennis met het team en bespreekt de plannen voor de rest van de week. Na een kopje thee ga je naar de stal voor een avondrit. Geniet van de zonsondergang, de bijzondere vogels en de wilde dieren. Na een warme douche is het tijd voor een heerlijk diner.
Dag 2 – De eerste rit
Na een licht ontbijt rond het kampvuur stap je op je paard voor de eerste rit van de week. ’s Ochtends rijd je ongeveer 3-4 uur. Afhankelijk van het seizoen zwem je met je paard door de delta of galoppeer je over opgedroogde vlaktes. Rijd door het lange gras op zoek naar giraffes, olifanten en buffels. Je keert terug naar het kamp voor een flinke lunch. Na de lunch is het tijd voor de siësta. In de namiddag staat er thee en cake klaar en daarna stap je weer in het zadel voor een avondrit. Deze rit is ongeveer 1,5-2 uur. Je geniet van de zonsondergang met een drankje in de bush.
Dag 3 – Galopperen met giraffes
De rit van vandaag gaat door een compleet nieuw landschap. Je gids probeert je zoveel mogelijk verschillende dieren te laten zien. Inmiddels ben je goed gewend aan je paard en wordt het tempo opgevoerd. Misschien kun je galopperen naast zebra’s en giraffes, een unieke ervaring! Na de lunch kun je ontspannen bij het zwembad waar de olifanten regelmatig langslopen. In plaats van een avondrit kun je er ook voor kiezen om te gaan kano varen of een jeepsafari te doen.
Dag 4 – Leeuwen en luipaarden
Na het ontbijt stap je weer op je paard voor een rit door uitgestrekte grasvlaktes. In de dichtere bush kom je giraffes en antilopes tegen. Je rijdt in verder door de moerassige delta. Een flinke galop door het water is ideaal om af te koelen. Na de lunch is er de mogelijkheid om met een helikopter naar een bijna ontoegankelijk deel van de delta te gaan (niet inbegrepen – dag kan variëren). Vervolgens stap je in de jeep voor een safari. Je gaat op zoek naar leeuwen. Als je geluk hebt kun je zelfs een luipaard tegen komen!
Dag 5 – Baobab
Vandaag rijd je dieper de delta in, naar plekken waar je met een auto niet kunt komen. Je stopt onder een gigantische baobab boom die duizenden jaren oud is. Ook de niet-ruiters komen hier na hun ochtend activiteit en je hebt veel verhalen uit te wisselen over de bijzondere dieren die je hebt gezien. Na de lunch en siësta is het weer tijd voor de avondrit. Dit is onze favoriete tijd van de dag om te rijden, het licht van de ondergaande zon is prachtig. Er gaat niets boven een zonsondergang in de Delta!
Dag 6 – Nijlpaarden
Je wordt weer vroeg gewekt voor het ontbijt. Je stapt op je paard voor wederom een prachtige rit door de bush. Inmiddels heb je al veel dieren gezien, misschien spot je vandaag dat nijlpaard nog?! Je stopt voor een lunch in de bush op een plateau tussen de bomen, de wilde dieren kunnen hier onder je door lopen! ’s Avonds moet je kiezen of je nog een rit wilt maken of toch weer met de jeep op zoek gaat naar leeuwen. Er is veel te veel te ontdekken hier! Natuurlijk sluit je de dag af met een drankje bij zonsondergang.
Dag 7 – Zwemmen in de delta
De laatste volledige dag is alweer aangebroken. Vergeet vandaag je camera niet. Je gaat dieper de delta in waar je met je paard tussen de lelie’s door zwemt (afhankelijk van het seizoen) of door het water gaat galopperen. Grote groepen buffels verzamelen zich graag in dit deel van de delta, soms zelfs 2000 tegelijk! ’s Avonds maak je een heerlijk ontspannen rit, of misschien wil je liever nog een jeep of kano safari doen? Het diner van vanavond is op een erg bijzondere plek! Geniet nog een laatste keer van de prachtige zonsondergang met een drankje.
Dag 8 – Afscheid
Helaas is je ruitervakantie alweer voorbij. Na een vroeg ontbijt is er nog tijd voor een laatste rit. Je galoppeert nog een laatste keer door de delta voor je afscheid neemt van je paard en de rest van de groep. Je wordt terug gebracht naar het vliegveld voor de reis naar huis, hopelijk met mooie herinneringen aan een heerlijke week!
Tip: verleng je reis om nog meer prachtige ritten te maken en nog meer wild te zien!
* Dit is een voorbeeldprogramma. Het beschreven paardrijprogramma zal waar nodig worden aangepast aan de actuele (weers)omstandigheden en het niveau van de groep. Het tempo is afhankelijk van de omstandigheden en wordt bepaald door de gids.
De paarden
De paarden bij Macatoo worden even goed verzorgd als de gasten. Elk paard heeft zijn eigen persoonlijkheid en er wordt veel aandacht besteed aan het matchen van het juiste paard met de juiste ruiter. De paarden zijn kruisingen tussen arabieren, volbloeden, Namibische Hannoveraan en Percherons. Het zijn allemaal ruinen.
Om te zorgen dat de paarden voldoende rust krijgen, rijd je twee of drie verschillende paarden tijdens je vakantie. Je probeert het paard altijd tijdens de kortere middagrit, om te kijken of het een match is. Als het goed gaat rijd je dan de volgende ochtend weer op hetzelfde paard.
De middagrit is ongeveer 1-2 uur en is rustig, er wordt alleen gestapt en gedraafd. Dit heeft te maken met de veiligheid en zo kun je rustig aan je paard wennen en genieten van de natuur en de dieren om je heen. De ochtendrit is langer, ongeveer 3-4 uur, en fanatieker. Op deze rit ga je lekker galopperen!
De paarden staan ’s nachts op stal, vanwege de wilde dieren, maar overdag mogen ze lekker met elkaar in een groot veld rondlopen. De paarden worden door de grooms op- en afgezadeld, zodat ze zeker weten dat al het tuig goed ligt. Er wordt Engels gereden met Engelse zadels maar op verzoek kun je ook een trailzadel krijgen. Alle zadels hebben een zadeltas voor een waterfles, als je meer water mee wilt nemen kun je de grooms om een extra zadeltas vragen.
Accommodatie
Tijdens je paardrijvakantie verblijf je in een ruime, luxe safaritent. Ze zijn uitgerust met comfortabele één of tweepersoons bedden en hebben een eigen badkamer gedeelte dat je met een tent flap kunt afsluiten. In de badkamer is een toilet, douche en wastafel. Je bent in de bush dus houd er rekening mee dat je af en toe beestjes tegen kunt komen in je tent. Deze zijn niet gevaarlijk maar in iedere tent staat vliegenspray.
De tenten zijn open aan de voorkant en hebben een eigen ‘veranda’ zodat je vanuit je bed van het uitzicht kunt genieten. Als je wat meer privacy wilt kun je de tent afsluiten. Ook zijn er twee familie of vrienden tenten met een brug tussen de veranda’s, zodat je makkelijk naar elkaar toe kunt lopen.
Het kamp heeft een omheining die olifanten en buffels tegenhoudt maar alle andere dieren kunnen zo het kamp inlopen. Kijk dus altijd goed om je heen als je door het kamp loopt. Dit maakt het extra bijzonder, je leeft echt midden in de bush! ’s Avonds wordt je door de gidsen naar je tent gebracht.
Na de ritten kun je heerlijk ontspannen bij het zwembad (niet verwarmd). Vanaf je badhandoek heb je een prachtig uitzicht over de delta en kun je bijzondere vogels spotten, vergeet je verrekijker niet! De olifanten en giraffes in het gebied zijn erg nieuwsgierig en komen vaak bij het kamp kijken terwijl apen uit het zwembad drinken.
De maaltijden worden met veel zorg bereidt met verse, lokale ingrediënten. Je ontbijt ’s ochtends rond het kampvuur. Het ontbijt bestaat uit toast, jam, yoghurt, muesli, fruit, warme pap, koffie, thee. De lunch en het diner zijn meestal een vlees- of visgerecht met salades, rijst of pasta en andere bijgerechten. Ook is er natuurlijk een toetje bij het diner!
Soms lunch en dineer je in het kamp maar je gaat ook op bijzondere plekken in de bush eten. Er kan rekening gehouden worden met speciale diëten. Het water in het kamp komt uit een put, het is veilig om te drinken maar kan soms wel een troebele kleur hebben. Verder is er ook sap, frisdrank, bier, cider, wijn en sterke drank.
Praktische informatie
Gewichtslimiet: 95 kg
Groepsgrootte: minimaal 1, maximaal 8 ruiters per rijgroep met twee gidsen (in het kamp kunnen maximaal 16 mensen tegelijk verblijven).
Leeftijd: vraag ons naar de mogelijkheden voor jongere ruiters.
Niveau: deze ruiterreis is geschikt voor gevorderde en vergevorderde ruiters. Je moet alle gangen beheersen en ervaring hebben met voorwaartse buitenritten. Je moet een goede balans hebben en in galop in verlichte zit kunnen rijden.
Ook voor niet-ruiters is er genoeg te doen, zij gaan bijvoorbeeld op jeepsafari of gaan met een traditionele kano de delta in (kano safari’s afhankelijk van het seizoen).
Transferpunt: vliegveld Maun
Transfer: vanaf Maun ga je met een kleine chartervlucht naar de Delta. Het is ongeveer 30 minuten vliegen. Soms stop je onderweg eerst bij een ander kamp om mensen af te zetten.
Let op: kom aan het begin van de middag aan in Maun voor de charter en boek je terugvlucht in de namiddag/avond, anders ben je niet op tijd terug op het vliegveld van Maun.
Bagage: op de vlucht van Maun naar het kamp kun je slechts 20 kg bagage mee nemen, inclusief handbagage. Je spullen moeten in een weekendtas zitten, geen stevige/harde koffers met wielen. Eventuele extra bagage kan in het hoofdkantoor van het bedrijf in Maun veilig bewaard worden.
Goed om te weten: veiligheid staat altijd voorop. De gidsen dragen daarom een wapen bij zich en er wordt niet dichtbij leeuwen gereden met de paarden. Volg altijd de aanwijzingen van de gids goed op.
Leuk: het kamp heeft een kleine souvenirshop. Je kunt hier cash (euro, USD, GBP, BLP) of met Visa/Mastercard betalen.
Fooien: er is een fooienpot voor het algemene kamp personeel. We raden 10 dollar per ruiter per dag aan. Je gidsen kun je apart een fooi geven, hiervoor vind je een envelop in je tent of je kunt het zelf geven.




















