Lucie ging naar Bosnië voor een paardrijvakantie en skireis. Helaas was er niet zoveel sneeuw maar ze heeft erg genoten van de mooie ritten en leuke activiteiten. Hier lees je haar reisverslag!
Afgelopen week beleefde ik een fantastische reis naar Bosnië, op de ranch van Rassim. Het was mijn allereerste soloreis, en meteen ook een paardrijvakantie. Samen met drie anderen verbleef ik op de ranch, wat zorgde voor een fijne balans tussen nieuwe mensen leren kennen en toch mijn eigen avontuur beleven.
De paarden waren ontzettend lief en luisterden heel goed. Omdat ik zelf niet zo regelmatig rijdt, was deze reis voor mij het perfecte moment om het paardrijden opnieuw op te nemen. We maakten vaak ritten van twee tot drie uur, wat ideaal was: lang genoeg om echt te genieten van de natuur en de rust, maar niet té intensief. Het logeren boven de stallen was bovendien een bijzondere ervaring. ’s Ochtends werd je wakker met het zachte geluid van de paarden onder je, een unieke en rustgevende start van de dag.
Naast het paardrijden hebben we ook een avond kunnen nachtskiën. Door het uitzonderlijk mooie weer was dat helaas ook de enige dag dat skiën mogelijk was. Hoewel dat jammer was, zorgde het zonnige weer er wel voor dat we prachtige buitenritten konden maken. Het weer bleek dus zowel een voordeel als een nadeel: geen skijoeren, maar wél volop genieten van de natuur te paard.
We hebben ook tijd doorgebracht in de spa, wat zorgde voor de nodige ontspanning na de actieve dagen. Toch verliep niet alles helemaal volgens plan. Soms hadden we niet echt een duidelijk programma. Toen we bijvoorbeeld naar de skipiste gingen en merkten dat er maar één kleine piste open was, was dat even een teleurstelling. Rassim stelde ons gerust en zei dat hij wel iemand zou vinden om een extra begeleide paardrijrit te regelen door het mooie weer. Helaas kon hij niemand bereiken en werden we uiteindelijk naar de spa gebracht. Dat voelde toch een beetje als een gemiste kans voor die dag.
Gelukkig waren er ook extra fijne momenten. Zo had Rassim op donderdagavond een wijnproeverij georganiseerd, wat zorgde voor een gezellige en warme sfeer. Dat soort initiatieven van de groep maakten het verblijf extra bijzonder. Tijdens de stadsrondleiding had ik persoonlijk wel graag wat meer uitleg en achtergrondinformatie gekregen, maar het was toch fijn om de omgeving te ontdekken.
Al bij al was het een ontzettend leerrijke en mooie reis. Voor mijn eerste reis alleen had ik me geen betere ervaring kunnen wensen. Ik heb niet alleen opnieuw de smaak van het paardrijden te pakken, maar ook gemerkt dat alleen reizen mij goed afgaat. Bosnië heeft me verrast met zijn natuur, rust en gastvrijheid, een avontuur om niet snel te vergeten.

